کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود  )

انکودر چرخشی آتونیکس سری ENA

Series : ENA

 

معرفی محصول

انکودرهای سری ENA آتونیکس از نوع روتاری انکودر افزایشی مدل شفت (shaft type) بصورت نصب جانبی می باشند. این سری از انکودرهای آتونیکس دارای بدنه دایکست مقاوم در برابر ضربه و فشار هستند و به دلیل داشتن پایه در طرفین آن قابلیت نصب بر روی بدنه دستگاه را دارند. حداکثر سرعت مجاز این انکودر 5000 دور بر دقیقه و حداکثر پاسخ فرکانسی آن 300 کیلوهرتز می باشد.

 

تماس بگیرید
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ویژگی ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • روتاری انکودر آتونیکسخرید انکودر آتونیکس سری ENA

  بطور خلاصه می توان گفت روتاری انکودر یا انکودر چرخشی به منظور نمایش الکترونیکی وضعیت شفت و میله چرخنده یک دستگاه، به واسطه تبدیل حرکت دوار به پالس های الکترونیکی مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع پالس های خروجی انکودر توسط واحد کنترل بررسی شده و پارامترهایی از قبیل سرعت، جهت چرخش، شتاب، زاویه چرخشی و ... تعیین می شوند و با توجه به این داده ها، کنترل مورد نظر روی دستگاه انجام میگیرد.  

  شرکت کره ای آتونیکس که برندی شناخته شده در بازارهای جهانی می باشد به تولید انواع روتاری انکودر افزایشی و مطلق نیز می پردازد که کیفیت و دقت بالا و تنوع بسیار زیاد از جمله مهم ترین ویژگی های آن است. در این بخش قصد داریم به معرفی انکودرهای سری ENA آتونیکس بپردازیم.

   

  انکودرهای سری ENA آتونیکس

  انکودرهای سری ENA آتونیکسانکودرهای سری ENA آتونیکس از نوع روتاری انکودر افزایشی مدل شفت (shaft type) با قابلیت نصب جانبی می باشند. این سری از انکودرهای آتونیکس دارای بدنه دایکست مقاوم در برابر ضربه و فشار هستند و ساختار آن به منظور نصب مستقیم روی بدنه دارای پایه هایی در طرفین است. 

  قطر شفت انکودرهای سری ENA آتونیکس 10 میلی متر ، حداکثر پاسخ فرکانسی آن 300kHz و حداکثر چرخش مجاز آن 5000 دور در دقیقه است.

  حداکثر پاسخ فرکانسی به حداکثر تعداد پالس هایی که انکودر در مدت یک ثانیه به صورت الکترونیکی می تواند تولید کند، گفته می شود. و حداکثر چرخش مجاز به معنی حداکثر چرخش مجاز مکانیکی انکودر چرخشی می باشد و تاثیر زیادی روی عمر کارکرد انکودر دارد. بنابراین، تعداد دور چرخش نباید از مقدار مشخص شده تجاوز کند.

  انکودرهای سری ENA آتونیکس بسیار متنوع هستند و با انواع رزولوشن از 1 الی 5000 و انواع خروجی کنترلی (توتم پل، کلکتور باز NPN و خروجی ولتاژ) قابل سفارش می باشند. راهنمای انتخاب مدل انکودرهای چرخشی سری ENA آتونیکس را در شکل زیر مشاهده می کنید.

  روتاری انکودر سری ENA آتونیکس

  دیاگرام سیم بندی خروجی های کنترلی انکودر ENA آتونیکس

  دیاگرام انکودر آتونیکس سری ENA

   

  شکل موج خروجی انکودر سری ENA آتونیکس

  شکل موج خروجی انکودر سری ENA آتونیکس

 • مشخصات فنی
  سری
  ENA
  نوع انکودر
  افزایشی (Incremental)
  نوع محور
  شفت دار (Shaft)
  قطر شفت
  Փ10mm
  حداکثر پاسخ فرکانسی
  300kHz
  حداکثر دور مجاز انکودر
  5000rpm
  رزولوشن (پالس بر دور)
  1 الی 5000
  فاز خروجی
  A-B, A-B-Z
  خروجی کنترلی
  NPN open collector, Totem pole, Voltage
  منبع تغذیه
  5VDC, 12-24VDC
  نوع اتصال
  کانکتور شعاعی (Radial connector)
  درجه حفاظتی
  IP50
  سازندگان
  آتونیکس
 • ویژگی های انکودر سری ENA آتونیکس

  ساختار دایکست مقاوم در برابر فشار و ضربه داخلی
  ساختار مناسب برای نصب مستقیم روی بدنه
  دارای کانکتور
  درجه حفاظت مناسب (IP50)

   

 • ابعاد انکودر آتونیکس سری ENA

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان