کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود  )


چراغ سیگنال 

چراغ سیگنال (لامپ سیگنال) یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات در ساخت انواع تابلو می باشد. موارد استفاده چراغ سیگنال بسیار متعدد است، و در کل می توان گفت در هر سیستم برقی جهت اطلاع رسانی به اپراتور از روشن یا خاموش بودن سیستم، اعلام وجود مشکل و یا هشدار مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول با نام های لامپ سیگنال، چراغ سیگنال تابلویی و چراغ هشدار دهنده نیز شناخته می شود. قیمت چراغ سیگنال تابلو برق نیز از جمله مسائلی است که به دلیل تعداد زیاد مصرف این محصول برای مشتریان حائز اهمیت است که با خرید محصولات برند های داخلی معتبر و با کیفیت این مشکل نیز برطرف شده است.

 

چراغ سیگنال

چراغ سیگنال از یک بدنه پلاستیکی، یک درپوش به رنگ های مختلف و لامپ تشکیل شده است. چراغ سیگنال با دو نوع لامپ LED و لامپ رشته ای کوچک تولید می شود که امروزه چراغ سیگنال LED با توجه به طول عمر بیشتر، قیمت و نور مناسب، بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. بدنه پلاستیکی چراغ سیگنال بصورت پیچ طراحی و ساخته شده است و به راحتی به همراه یک مهره بر روی تابلو نصب می شود.

 

 

چراغ سیگنال اندازه گیریچراغ سیگنال اندازه گیری

چراغ سیگنال اندازه گیری جهت اندازه گیری و نمایش پارامتر های مختلف از جمله ولتاژ، جریان، فرکانس و ... مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع این محصول تلفیقی از چراغ سیگنال، دستگاه اندازه گیری و نمایشگر می باشد . معمولا مهم ترین و اصلی ترین عواملی که باید قبل از راه اندازی وسایل و تجهیزات الکتریکی بررسی شوند ولتاژ، جریان و فرکانس برق هستند که چراغ سیگنال اندازه گیری امکان بررسی آسان تری را برای اپراتور فراهم می کند. این محصول متناسب با نوع پارمتری که اندازه گیری کرده و نمایش می دهد با نام های چراغ سیگنال ولت متری، چراغ سیگنال فرکانس متری، چراغ سیگنال آمپرمتری در بازار شناخته می شود. 

 

 

کاربرد چراغ سیگنالکاربرد چراغ سیگنال

در هرجایی که لازم باشد با استفاده از چراغ، قطع و وصل بودن یک مدار، وقوع تغییر در مدار، حالت های مختلف کاری و هشدار ها و خطاهای بوجود آمده در مدار را نمایش دهیم، می‌توانیم از انواع لامپ سیگنال استفاده کنیم. بنابراین چراغ سیگنال (لامپ سیگنال) بطور گسترده در انواع تابلو از جمله تابلو برق ماشین آلات، تابلو برق مخابرات، تابلو برق ماینر، تابلو برق صنعتی، تابلو های شبکه و توزیع و یا جهت نصب روی ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. که روشن شدن هر یک از این چراغ‌ سیگنال ها بیانگر علامت و اخطاری می باشد.

 

 

انواع چراغ سیگنال

چراغ سیگنال انواع مختلفی از نظر رنگ، ولتاژ، ابعاد و شکل ظاهری دارد که متناسب با پارامترهای محل مورد استفاده انتخاب می شود.

 

 1. رنگ چراغ سیگنال

 2. چراغ سیگنال از نظر رنگ انواع مختلفی از جمله سبز، زرد، قرمز، سفید، آبی و ... دارد که هر کدام از آن ها نشان دهنده مفهومی خاص می باشند.
 3.  
 4. چراغ سیگنال قرمز : این رنگ نشان دهنده عملکرد غیر عادی سیستم و بروز خطا می باشد.
 5.  
 6. چراغ سیگنال زرد : برای اعلام وضعیت غیر عادی و هشدار برای اپراتور از این رنگ استفاده می شود.
 7.  
 8. چراغ سیگنال سبز : این رنگ نشان دهنده وضعیت نرمان سیستم می باشد و همچنین می توان جهت اعلام آماده به کار و استارت از آن استفاده کرد.
 9.  
 10. چراغ سیگنال سفید : رنگ سفید معمولا در مواقعی که تغذیه مدار فرمان از جریان DC استفاده کند مورد استفاده قرار میگیرد. و هنگامی که تغذیه مدار فرمان فعال شود این چراغ روشن می شود. همچنین معمولا برای معانی خنثی مثل ماشین در حال انجام کار، استفاده می شود.
 11.  
 12. چراغ سیگنال آبی : رنگ آبی و سایر رنگ های چراغ سیگنال را می توان برای عملکرد های خاص و یا هر نوع عملکردی که در استاندارد استفاده از رنگ های سبز، زرد، قرمز نمیگنجد، مورد استفاده قرار داد.
 13.  
 14. معمولا در یک سیستم سه فاز بطور استاندارد رنگ های قرمز،زرد،آبی و یا قرمز، زرد،سبز به هر کدام از فازها متصل شده و بر روی تابلو برق قرار میگیرند و در این حالت در صورت قطع یکی از فاز ها اپراتور سریعا متوجه مشکل بوجود آمده می شود.
 15.  

لامپ-سیگنال

 1.  
 2. ولتاژ چراغ سیگنال

 3. چراغ سیگنال با ولتاژهای مختلفی از حدود 6 ولت تا 380 ولت تولید می شود که باید متناسب با مدار فرمان مورد نظر انتخاب شود. رایج ترین ولتاژ های چراغ سیگنال 24، 48، 110 و 220 ولت می باشد که تقریبا همه برندهای تولید کننده این محصول دارای چراغ سیگنال با این رنج ولتاژ هستند.

 

 1.  
 2. ابعاد چراغ سیگنالانواع لامپ سیگنال

 3. چراغ سیگنال از نظر ابعاد با چند قطر استاندارد مختلف از جمله 8، 16، 22 و 30 میلیمتر تولید می شود که با توجه به محل نصب و کاربرد مورد نظر، کاربر آن را انتخاب کرده و سوراخی با همین ابعاد روی محل نصب ایجاد می کند. برای ایجاد این سوراخ معمولا از گردبر، پانچ یا لیزر استفاده می شود. رایج ترین و پرکاربرد ترین قطر چراغ سیگنال 16 و 22 میلیمتر می باشد که تقریبا در همه برند ها موجود است.

 

 

 1. چراغ سیگنال

 2.  

 3. شکل چراغ سیگنال

 4. چراغ های سیگنال در شکل های دایره، مربع و مستطیل تولید می شوند که استفاده درست و بجا از هر کدام حائز اهمیت می باشد. معمولا چراغ سیگنال اندازه گیری (چراغ سیگنال ولت متری، چراغ سیگنال آمپرمتری و ...) به شکل مستطیل و مربع تولید می شود تا بزرگتر بودن ابعاد صفحه، باعث سهولت در خواندن اعداد شود. 

 

 

 

 

برندهای معتبر تولید کننده چراغ سیگنال

در این بخش قصد داریم به معرفی اجمالی چند برند معتبر تولید کننده چراغ سیگنال بپردازیم:

 

چراغ سیگنال پارس فانال

 1. چراغ سیگنال پارس فانال

 2. پارس فانال یک شرکت ایرانی معتبر تولید کننده انواع چراغ سیگنال و پوش باتن مطابق استاندارد های IEC 60947-3 و IEC 60529 می باشد. چراغ سیگنال پارس فانال با درجه حفاظتی 65 (IP=65) و در رنگ های قرمز، سبز، زرد، آبی و سفید و قطر های 16، 22 و 30 میلیمتر و ولتاژهای 24 الی 220 ولت AC-DC عرضه می شود.
 3. شرکت پارس فانال تولید کننده انواع چراغ سیگنال اندازه گیری از جمله چراغ سیگنال ولت متری، چراغ سیگنال فرکانس متری، چراغ سیگنال آمپرمتری می باشد. قیمت چراغ سیگنال پارس فانال با توجه به کیفیت بالایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است و این محصول کاملا قابل رقابت با برند های خارجی می باشد. لیست قیمت چراغ سیگنال پارس فانال و سایر محصولات این برند در سایت البرز الکتریک، صفحه لیست قیمت محصولات پارس فانال ارائه شده است.

 

 

 

 1. چراغ سیگنال رعدچراغ سیگنال رعد الکتریک

 2. شرکت رعد الکتریک یک شرکت ایرانی پیشرو در بازارهای داخلی و همچنین خاورمیانه در زمینه تولید انواع ترمینال بلاک، داکت، کلید محافظ جان، فیوز مینیاتوری، پوش باتن، چراغ سیگنال و ... می باشد. چراغ سیگنال رعد در رنگ های متنوع، با قطر 22 میلیمتر طبق استاندارد IEC 60947-5-1 و IEC 60947-5-5 طراحی گردیده و مقاوم در برابر آتش سوزی می باشد. مناسب بودن قیمت لامپ سیگنال رعد الکتریک با وجود کیفیت بسیار خوب این محصول که نشان از طراحی اصولی و مواد اولیه با کیفیت آن است، باعث جلب رضایت مشتریان شده است.
   

 

 1. چراغ سیگنال اشنایدرچراغ سیگنال اشنایدر

 2. اشنایدر یکی از معروف ترین برند های جهانی در زمینه تولید انواع قطعات صنعتی می باشد. این برند فرانسوی از جمله تولید کنندگان چراغ سیگنال می باشد. چراغ سیگنال اشنایدر با IP65 در انواع فلزی و باکالیت به دو صورت لامپ خور و LED با ولتاژهای 24-110-220 ولت و در رنگ های مختلف تولید می شود. قیمت چراغ سیگنال اشنایدر در مقایسه با سایر برند ها بالاتر است ولی به دلیل کیفیت بالا و طراحی اصولی و زیبای محصولات از طرفداران زیادی برخوردار است.

 

 


 
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
ثبت سفارش
تعداد
عنوان