کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )

ترموستات میکروپروسسوری 50- تا 400 میکرومکس

MODEL : MMX-400PI

 

معرفی محصول 

ترموستات میکروپروسسوری مدل MMX-400PI میکرومکس دارای محدوده تنظیم درجه حرارت 50- تا 400 درجه سانتیگراد با دقت 1 درجه سانتی گراد می باشد. این محصول دارای دو ردیف نمایشگر دیجیتال جهت نمایش دما و درجه حرارتی تنظیمی می باشد.

۰ تومان
۶۵۰,۰۰۰ تومان
موجود
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ویژگی ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • ترموستات

  جهت کنترل خودکار دما در یک فضای بسته می توان از دستگاه ترموستات استفاده کرد. در واقع ترموستات یک دستگاه کنترل کننده است که به سیستم گرمایش و سرماش متصل می شود و با قطع و وصل دستگاه، دمای محیط را در رنج تنظیم شده ثابت نگه می دارد. زمانی که دما به نقطه تنظیم شده توسط کاربر برسد، ترموستات مدار برقی دستگاه سرمایش و یا گرمایش را قطع می‌کند و وقتی دما ۳ الی ۵ درجه از نقطه تنظیم شده پایین‌تر رود، دوباره مدار را وصل می‌کند و دستگاه روشن می‌شود.

  ترموستات میکرومکس

   


  ترموستات میکروپروسسوری MMX-400PI میکرومکس

  در ابتدا آشنایی با چند پارامتر ترموستات میکرومکس ضروری است:

  SP (SET POINT) : درجه حرارت تنظیم شده
  PI : تناسبی هوشمند
  PV : درجه حرارت موجود
  Dif : پسماند حرارتی
  Offset  : جهت تصحیح خطاهای محیطی

   

  1. حالت PI 

  2. در حالت PI (تناسبی هوشمند) رله خروجی دستگاه در درجه حرارت پایین تر از SP-dif به صورت دائم وصل و در درجه حرارت بالاتر از SP به صورت دائم قطع می باشد. در این فاصله دمایی یعنی بین درجه حرارت SP-dif  تا SP رله خروجی مدتی قطع و مدتی وصل می باشد که حاصل جمع زمان های قطع و وصل یک Cycle می باشد که می توان مقدار آن را توسط پارامتر Cycle از 4 ثانیه الی 240 ثانیه تنظیم نمود. نسبت زمان وصل به قطع توسط برنامه هوشمند داخلی بصورت تناسبی تنظیم می شود تا سیستم با دقت کافی در نقطه SP ثابت بماند. با تنظیم دقیق مقدار زمان Cycle و پسماند حرارتی dif می توان سیستم را تنها با یک درجه خطا در حول نقطه تنظیم ثابت نگه داشت. به طور مثال می توان برای هیترهای الکتریکی مانند دستگاه های تزریق پلاستیک جهت تنظیم دقیق، زمان Cycle را بین 4 الی 16 ثانیه و درجه حرارت dif را بین 3 الی 10 درجه تنظیم نمود.
  3.  
  4. حالت  ON/OFF

  5. در این حالت پارامتر Cycle را روی ON/OFF تنظیم نمایید. پسماند مورد نظر را نیز توسط پارامتر dif از 0 الی 60 درجه تنظیم نمایید. بدین ترتیب با بالا رفتن درجه حرارت رله خروجی در نقطه SP (نقطه تنظیم Set Point) قطع می گردد. با پایین آمدن درجه حرارت در نقطه SP-dif وصل شده و با بالا رفتن دوباره حرارت تا نقطه SP وصل می ماند. در نتیجه رله خروجی همواره در زیر نقطه SP-dif وصل و در بالای نقطه SP قطع می باشد. در فاصله بین این دو نقطه رله خروجی از حالت قبلی خود پیروی می کند.
  6.  
  7. Offset

  8. پارامترOffset  جهت تصحیح خطاهای محیطی موجود مانند خطای ترموکوپل، خطای اختلاف دمای نوک ترموکوپل با محیط مورد نظر و سایر خطاها در نظر گرفته شده است بنابراین توصیه می شود همواره Offset روی صفر تنظیم گردد مگر در مواردی که از میزان خطای موجود کاملا مطمئن باشید. در این حالت مقدار Offset در تمام رنج بر روی قرائت های دما موثر خواهد بود.
  9.  
  10. Cycle
  11. زمان سیکل ( Cycle ) جمع زمان های قطع و وصل می باشد که نسبت به زمان قطع به زمان وصل توسط برنامه هوشمند میکروپروسسوری داخل دستگاه تعیین می شود.

   

  نحوه کار با ترموستات میکرومکس

  توسط دکمه انتخاب >>  هر یک از پارمترهای مورد نیاز ( sp, dif, Offset,Cycle , … ) را انتخاب نموده و پس از تغییر، با فشردن دکمه Set به حافظه دائمی منتقل نمایید. دقت شود در هر تغییر دکمه Set در انتها فشرده شود تا تغییرات در حافظه دائمی ثبت گردد.
  با فشار دادن همزمان دو کلید ^ و ˅ به مدت 5 ثانیه دستگاه در حالت قفل کلید ( LOCK ) قرار گرفته و در صورتیکه این عمل دوباره تکرار شود به حالت Unlock رفته و کلیدها فعال می شوند. حالت قفل کلید و یا باز بودن کلید در حافظه دائمی ثبت خواهد شد.

   

   

  ترموستات میکروپروسسوری MMX-400PI میکرومکس

  ترموستات میکروپروسسوری مدل MMX-400PI میکرومکس دارای نمایشگر دیجیتال جهت نمایش دمای محیط و درجه حرارت تنظیمی می باشد. محدوده تنظیم درجه حرارت این محصول 50- تا 400 درجه سانتیگراد با دقت 1 درجه سانتی گراد  است. از دیگر ویژگی های این محصول، تصحیح خطای منحنی ترموکوپل در تمامی نقاط با قابلیت تنظیم OFFSET به میزان 20 درجه سانتیگراد، توانایی ارسال فرمان برای بار خروجی تا 15 آمپر توان بکار گیری در دو حالت سرد کننده یا گرم کننده، مجهز به سیستم قفل برای کلید ها، امکان استفاده از PI برای حالت HEAT و عملکرد ON/OFF برای هر دو حالت HEAT  و  COOL و ... می باشد.
   

 • مشخصات فنی
  مدل
  MMX-400PI
  محدوده اندازه گیری دما
  50°C…+400°C-
  ابعاد (mm)
  87*96*96
  سازندگان
  میکرومکس
  گارانتی
  1 سال
 • ویژگی های ترموستات میکروپروسسوری 50- تا 400 میکرومکس

  دقت : 1 درجه سانتی گراد

  دارای 2 ردیف نمایشگر جهت نمایش درجه حرارت تنظیمی و درجه حرارت محیط

  قابلیت تنظیم OFFSET از 20- تا 20 درجه سانتی گراد

  مجهز به سیستم قفل برای کلید ها

   

 • ابعاد ترموستات میکرومکس

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان