کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )

مولتی متر تابلویی

یکی از اساسی‌ترین ابزار مهندسان و تعمیرکاران برق و الکترونیک، مولتی‌متر است این ابزار پرمصرف اندازه گیری در بسیاری از فعالیت های برق، رباتیک و در هر کارگاه، تعمیرگاه و یا آزمایشگاه برق یافت می شود. مولتی متر یک وسیله ی اندازه گیری می باشد که جهت اندازه گیری کمیت های فیزیکی اعم از مقدار ولتاژ، جریان و مقاومت اهمی مدار مورد استفاده قرار می گیرد. به مولتی متر، آوومتر ( AVOmeter ) نیز می گویند که AVO از حروف اول کلمات Volt و Amper و Ohm گرفته شده است . برخی از مولتی متر ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند ظرفیت خازن و مقدار فرکانس سیگنال متناوب را نیز اندازه گیری کنند. بنابراین مولتی متر در واقع ترکیبی از چندین دستگاه که داخل یک دستگاه قرار دارد : ترکیبی از ولت متر، آمپر متر،اهم متر و در بعضی از مولتی متر ها امکاناتی همچون اندازه گیری فرکانس ، ظرفیت خازن، تست دیود، تست اتصال کوتاه و… نیز وجود دارد.

 

انواع مولتی متر

بطور کلی مولتی متر ها به دو دسته ی آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند که با توجه به نوع کاربرد در مدل های مختلف مولتی متر تابلویی، مولتی متر رومیزی، مولتی متر پرتابل، مولتی متر کلمپی و ... تولید می شوند.

 

مولتی متر آنالوگ

 

مولتی متر آنالوگ

مولتی متر آنالوگ دارای یک عقربه متحرک می باشد که برای نمایش دادن و خواندن خطوط مدرج روی صفحه استفاده می شود. جهت اندازه گیری پارامترها در مولتی متر آنالوگ ابتدا باید پیچ سلکتور را بر روی مقادیر پارامتر مورد نیاز اندازه گیری تنظیم کرده و سپس پراب ها را روی قطعه قرار داده و مقدار پارامتر را اندازه گیری نمایید. پتانسیومتر موجود بر روی مولتی متر آنالوگ برای تنظیم صفر مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا مولتی مترهای آنالوگ یا عقربه ای برای اندازه گیری با دقت بالا در تعمیرات الکتریکی، تعمیر تلویزیون، آزمایشگاه ها و …. مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

 

 

 

مولتی متر دیجیتال

مولتی متر دیجیتال

مولتی متر دیجیتال دارای صفحه نمایش دیجیتال می باشد و با بهره‌گیری از مدارهای الکترونیکی و پردازنده‌های ساده، انواع پارامترهای الکتریکی را اندازه گیری کرده و به صورت رقمی بر روی صفحه نمایش نشان می دهد همچنین واحد کمیت اندازه گیری شده را نیز نمایش می دهد. دقت بالا، کاربری آسان و مناسب بودن قیمت مولتی متر دیجیتال از جمله ویژگی های این محصول می باشد که باعث برتری و کسب جایگاه بهتر مولتی متر دیجیتال نسبت به مولتی متر آنالوگ شده است.
مولتی مترهای دیجیتال به دو دسته معمولی و اتوماتیک تقسیم می شوند. مولتی متر های دیجیتال اتوماتیک 
اتو رنج AUTO RANGE هستند و نیازی به انتخاب رنج بصورت دستی ندارند. همچنین مولتی متر دیجیتال اتوماتیک امکان اندازه گیری موارد اضافه تری مثل اندازه گیری فرکانس، دما و ... دارند. البته قیمت مولتی متر دیجیتال اتوماتیک چندین برابر قیمت مولتی متر دیجیتال معمولی می باشد.

 

 

 

انواع مولتی متر از نظر نوع کاربردمولتی متر تابلویی شیوا امواج

مولتی متر تابلویی

یکی از ابزارهای کاربردی در صنعت برق و الکترونیک مولتی متر های تابلویی می باشند. معمولا برای هر پارامتری مانند ولتاژ، جریان و ...که قصد کنترل و یا تعیین آن وجود داشته باشد از تجهیزات و نمایشگرهای تابلویی مانند ولت متر تابلویی دیجیتال، آمپرمتر دیجیتال تابلویی و ... استفاده می شود. و جهت نمایش همزمان پارامترها و کاهش فضای اشغالی توسط این تجهیزات از مولتی متر تابلویی استفاده می شود. مولتی متر تابلویی بر روی درب تابلو های فرمان یا تابلوهای برق نصب می شوند تا براحتی توسط کاربر قابل مشاهده باشند. برخی از انواع مولتی متر تابلویی نیز قابل نصب بر روی ریل در داخل تابلو هستند.

 

  1. انتخاب مولتی متر تابلویی

  2. برای انتخاب یک مولتی متر تابلویی باید یکسری پارامترها را مد نظر قرار داد. به عنوان مثال دامنه اندازه گیری، منبع تغذیه، کلاس دقت دستگاه مولتی متر، نوع نمایشگر، حداقل یا حداکثر دما، درجه حفاظتی (IP) ، ابعاد و تعداد پارامتر هایی که یک مولتی متر تابلویی قابلیت اندازه گیری و نمایش آن را بصورت همزمان دارد، از جمله پارامتر های مهم در هنگام انتخاب یک مولتی متر تابلویی مناسب می باشند.
  3. مولتی متر تابلویی به نسبت آمپرمتر و ولت متر تابلویی دیجیتال بسیار پرکاربردتر است زیرا به دلیل نمایش همزمان چند پارامتر نیاز سیستم به استفاده از چندین تجهیز اندازه گیری را برطرف می کند و با کاهش حجم تابلو باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. همچنین قیمت مولتی متر دیجیتال تابلویی به نسبت خرید چندین تجهیز اندازه گیری بسیار بصرفه تر است. 
  4.  

مولتی متر پرتابل

 

مولتی متر پرتابل

مولتی متر پرتابل ( قابل حمل ) در ابعاد بسیار کوچک و وزن کمتری نسبت به مولتی متر رومیزی تولید شده اند که امکان جابجایی و استفاده آسان از آن در محیط های مختلف امکان پذیر باشد. معمولا مولتی متر های پرتابل قابلیت اندازه گیری پارامترهای زیادی از جمله ولتاژ، جریان، فرکانس، ظرفیت خازن، تست اتصال کوتاه، تست مقاومت و ... را دارند، تنها با چرخاندن یک کلید چرخشی نوع اندازه گیری و رنج مورد نظر قابل انتخاب است.

 

 

مولتی متر رومیزی

 

مولتی متر رومیزی

یکی از انواع مولتی متر، مولتی مترهای رومیزی هستند که به دلیل وزن زیاد و ابعاد نسبتا بزرگ آن جهت استفاده در محیط هایی طراحی شده اند که نیازی به جابجایی مولتی متر نیست. به عنوان مثال از مولتی متر رومیزی در محیط های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از نوع دیجیتال بوده و دارای دقت بالایی می باشد. 

 


 

 

مولتی متر کلمپی

 

مولتی متر کلمپی

نوع دیگری از مولتی متر دیجیتالی نیز وجود دارد که دارای چنگک جهت اندازه گیری جریان می باشد، این محصول با نام مولتی متر کلمپی یا مولتی متر انبری شناخته می شود. مولتی متر کلمپی دستگاهی با تکنولوژی روز دنیاست. که دارای امکانات مشابهی با سایر مولتی متر ها می باشد و در روش اندازه گیری ولتاژ و مقاومت و انجام تست های دیود و ظرفیت خازنی و فرکانس و .... تقریبا مشابه بقیه عمل می کند. تفاوت اصلی مولتی متر کلمپی در روش اندازه گیری جریان می باشد. این محصول با استفاده از کلمپ بدون ایجاد تغییر در مدار، اندازه گیری مورد نظر را انجام می دهد. به عنوان مثال جهت اندازه گیری جریان گذرنده از یک المان می‌توان بدون نیاز به قطع کابل و سری کردن مولتی متر با المان مورد نظر در مدار ، جریان گذرنده از آن المان را اندازه گرفت. بنابراین بدلیل ساختار کلمپی این مولتی متر، می توان خطرات احتمالی از عملیات اندازه گیری در مدار را تا حد زیادی کاهش داد. اگر سیم حامل جریان متصل به المان مورد نظر را بین کلمپ های مولتی متر قرار دهیم ، مولتی متر مقدار جریان گذرنده از سیم را از طریق روش القای مغناطیسی می سنجد. و روی صفحه نمایش دیجیتال نمایش می‌دهد . در شکل روبرو یکی از انواع مولتی متر کلمپی را مشاهده می کنید.

از جمله مزایای مولتی متر کلمپی اندازه گیری رنج بالای جریان، امنیت بالا و استفاده سریع تر و آسان تر نسبت به سایر مولتی متر ها می باشد. اما یکی از معایب مولتی متر کلمپی تست دشوار در مکان های کوچک با تعداد کابل زیاد (به دلیل کلمپ نسبتا بزرگ) است. بنابراین جهت انتخاب بهترین مولتی متر کلمپی به سایز فک کلمپ مولتی متر و رنج اندازه گیری توجه کنید. مولتی مترهای کلمپی در تمامی صنایع و کارخانجات، تابلو برق ها، واحد های تاسیساتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

بهترین مولتی متر دیجیتال

برای خرید بهترین مولتی متر دیجیتال می توانید در فروشگاه اینترنتی برق البرز انواع مولتی متر دیجیتال تابلویی، آمپرمتر دیجیتال و ولت متر دیجیتال را از لحاظ قیمت، ویژگی های برند و مشخصات فنی مقایسه کرده و انتخابی آگاهانه را تجربه کنید.در این بخش به معرفی دو برند معتبر ایرانی تولید کننده انواع تجهیزات اندازه گیری تابلویی می پردازیم.مولتی متر تابلویی شیوا امواج

 

شیوا امواج

یکی از برند های معتبر ایرانی تولید کننده انواع مولتی متر تابلویی شرکت شیوا امواج می باشد. مولتی متر تابلویی شیوا امواج دارای گواهی نامه بین المللی مدیریت کیفیت ISO 9001-2008، و تاییدیه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی کشور می باشد و از کیفیت و دقت بالایی برخوردارند. مناسب بودن قیمت مولتی متر دیجیتال تابلویی شیوا امواج و 3 سال گارانتی آن از دیگر ویژگی های این محصول می باشد.
 

 

 

مولتی متر دیجیتال میکرومکس

 

میکرومکس

گروه صنعتی میکرومکس با بیش از 38 سال تجربه تولید یکی از بزرگترین تولید کننده های رله های صنعتی و حفاظتی، خانگی و تجهیزات اندازه گیری تابلویی در ایران می باشد. مولتی متر تابلویی مکس دارای صفحه نمایش دیجیتال بوده و از کیفیت و دقت بالایی برخوردار است. همچنین قیمت مولتی متر، آمپرمتر و ولت متر تابلویی میکرومکس با توجه به کیفیت بالای این محصولات بسیار مناسب می باشد.تمامی محصولات میکرومکس دارای 2 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش می باشند.
 

 

 

 

مولتی متر برنا الکترونیک

 

برنا الکترونیک

شرکت برنا الکترونیک تولید کننده انواع نمایشگرهای تابلویی از جمله مولتی متر تابلویی، ترموستات تابلویی، رله های حفاظتی، رله های زمانی و ... می باشد. برنا الکترونیک دارای گواهینامه های OHSAS 18001 ،ISO14001 ،ISO9001  می باشد. کیفیت بالا، قیمت مناسب و تنوع محصول از جمله ویژگی های این برند ایرانی است. کلیه محصولات برنا الکترونیک دارای 3 سال گارانتی بی قید و شرط می باشند.
 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
-->
ثبت سفارش
تعداد
عنوان