کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )
-->

کلید محافظ جان 2 پل 80A پارس فانال

MODEL : PFR-62/80A

 

معرفی دستگاه

کلید محافظ جان (RCCB) پارس فانال کلیدی است که اگر جریانی که در یک مدار قرار دارد کوچک ‌ترین نشتی داشته باشد با استفاده از این کلید می‌توان از خطرات جانی و مالی جلوگیری کرد. حداکثر جریانی که بدن انسان می‌تواند آن را تحمل کند ۳۰ میلی آمپر، آن هم در حدود ۲۰۰ میلی ثانیه است. کلیدهای محافظ جان دارای سرعت عملکرد بالایی هستند و در صورتی که در مدار بیش از ۳۰ میلی آمپر نشتی وجود داشته باشد با قطع کلی جریان مدار، جان افراد را نجات میدهند.

ثبت سفارش
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ويژگي ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • کلیدهای محافظ جان

  کلید محافظ جان (RCCB) کلیدی است که اگر جریانی که در یک مدار قرار دارد کوچک ‌ترین نشتی داشته باشد با استفاده از این کلید می‌توان از خطرات جانی و مالی جلوگیری کرد.

  حداکثر جریانی که بدن انسان می‌تواند آن را تحمل کند ۳۰ میلی آمپر، آن هم در حدود ۲۰۰ میلی ثانیه است. کلیدهای محافظ جان دارای سرعت عملکرد بالایی هستند و در صورتی که در مدار بیش از ۳۰ میلی آمپر نشتی وجود داشته باشد با قطع کلی جریان مدار، جان افراد را نجات میدهند.

  کلیدهای محافظ جان در واحدهای مسکونی ،کارگاه ها و کارخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

   

  نحوه عملکرد کلید محافظ جان

  عملکرد این کلید به این صورت است که جریان سیم های رفت و برگشت را مقایسه می کند و در صورتی که اختلافی بین جریان رفت و برگشت وجود داشته باشد مدار را قطع می کند ( در حالت عادی مدارهای الکتریکی، جریان رفت با جریان برگشت برابر است). اختلاف بین جریان رفت و برگشت می تواند ناشی از اتصال بدنه یکی از دستگاه های الکتریکی باشد که در آن جریان الکتریکی به جای برگشتن از راه سیم نول از راه زمین به منبع برمی گردد که اصطلاحا می گویند جریان نشت پیدا کرده است. این دستگاه جریان های نشتی کوچکی را که توسط فیوز شناسایی نمی شوند اما می توانند زمینه ساز آتش سوزی یا برق گرفتگی باشند شناسایی و مدار را در چند دهم یا صدم ثانیه قطع می کند.

  کلید محافظ جان، در برابر جریان بیش از حد و یا اتصال کوتاه در مدار ، محافظتی ارائه نمی دهد، بنابراین نمی تواند جایگزین فیوز باشد.

   

  کلیدهای محافظ جان علاوه بر حفاظت افراد در برابر تماس مستقیم و یا غیر مستقیم برق، به دلیل جلوگیری از نشتی جریان موجب حفاظت از دستگاه ها و تجهیزات صنعتی نیز می شوند.اگر حساسیت کلید تا 30میلی آمپر باشد این کلید در نقش حفاظت از جان و اگر حساسیت آن بیشتر از 30 میلی آمپر باشد برای حفاظت از تجهیزات صنعتی استفاده می شود.

   

  حفاظت کلید محافظ جان در هنگام تماس غیر مستقیم  در شبکهTT

   

   

  حفاظت کلید محافظ جان در هنگام تماس مستقیم

 • مشخصات فنی
  مدل محافظ جان معمولي
  PFR-62
  تعداد پل
  2
  جريان نامي (A)
  80
  حساسيت
  30mA
  سازندگان
  پارس فانال
  گارانتي
  2 سال
 • ويژگي های فیوز محافظ جان

  جهت حفاظت از برق گرفتگي و شوك الكتريكي

  جلوگيري از اتصال زمين و خروج جريان از مدار

  با حساسيت 30mA

  قابل نصب در مدارهاي تك فاز

  قابل نصب بر روي ريل 35 ميليمتري

  عرضه با هولوگرام ضد تقلب و كد رديابي محصول

  مطابق با استاندارد IEC 61008

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان