کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )
-->

فیوز سیگاری 38*10 پارس فانال

(MODEL : Cylindric Fuse 10*38 (double caps

 

معرفی دستگاه

فیوز سیگاری یا سیلندری بطور عمده در صنعت و در حفاظت از وسایل الکترونیکی مثل موتور و درایور و ... مورد استفاده قرار می گیرد و از نوع فیوز ذوب شونده می باشد یعنی در صورت بروز اضافه بار و یا اتصال کوتاه سیم رابط ذوب می شود و سبب قطع مدار مربوطه می شود.

۰ تومان
۶,۰۰۰ تومان
موجود
خرید عمده
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ويژگي ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • فیوز

  فیوز وسیله ای که به صورت سری در مدار قرار گرفته و مصرف کننده را در برابر اتصال کوتاه یا جریان زیاد محافظت می کند. به عبارت ساده، فیوز یک وسیله حفاظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کار برده می‌شود تا در مواقعی که جریانی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور می‌کند، با سوختن فیوز مدار قطع شود تا تجهیزات دیگر آسیبی نبینند. فیوز از یک سیم حرارتی تشکیل شده که در یک محفظه غیر رسانا قرار دارد این سیم به ازای جریان به خصوصی در زمان معینی ذوب شده و سبب قطع مدار مربوط به آن می شود.

   

  انواع فیوزها از نظر سرعت عملکرد

  1. فیوزهای کندکار: این نوع فیوزها در برابر عبور جریان بیش از حد واکنش ملایم تری از خود نشان می دهند و برق را دیر تر قطع می کنند. با این همه واکنش این فیوزها در برابر جریان اتصال کوتاه تقریبا لحظه ای است. این فیوز در جایی به کار می رود که اضافه بار کم مدت نباید سبب قطع مدار شود، مانند : راه افتادن موتورهای الکتریکی. در ﻓﯿﻮز ﮐﻨﺪ ﮐﺎر ﺟﺮﯾﺎن ﻧﺎﻣﯽ ﻓﯿﻮز را ﺣﺪود دو ﺑﺮاﺑﺮ ﺟﺮﯾﺎن ﻧﺎﻣﯽ ﻣﻮﺗﻮر اﻧﺘﺨﺎب ﻣﯽ کنند (جریان راه اندازی موتورها 6 تا 7 برابر جریان نامی آنهاست.)
  2. فیوزهای تندکار: این فیوزها زمان قطع کمتری نسبت به فیوزهای کندکار داشته و به همین دلیل در مصارف روشنایی استفاده می شوند.

   

  انواع فیوز از نظر ساختار

  1. فیوزهای فشنگی
  2. اتوماتیک (آلفا)
  3. فیوزهای کتابی یا مینیاتوری
  4. بوکسی
  5. کاردی (تیغه ای)
  6. شیشه ای یا کارتریج
  7. فیوز ترانسفورماتور یا کت اوت
  8. فیوز روغنی
  9. فیوز LS
  10. فیوز H.R.C

   

  انواع فیوزها بر اساس مقدار ولتاژ و نوع ساختمان قطع کننده

  1. فیوز حرارتی ذوب شونده
  2. فیوز حرارتی (بی متال)
  3. فیوز مغناطیسی
  4. فیوز توان بالا NH
  5. فیوز فشار قوی HH

   

  تقسیم بندی فیوزها از نظر کاربرد

  فیوزهای ساختمانی و سیستم های روشنایی : فیوزهای ساختمانی معمولا از نظر ولتاژ با ولتاژ برق شهری یکسان بوده و از آنها برای محافظت از تجهیزات ساختمانی و روشنایی استفاده می شود نمونه ساده این فیوزها موسوم به فیوز فشنگی در پایین کنتور برق نصب می شود.

  فیوزهای صنعتی و نیروگاهی : با توجه به تنوع فعالیتهای صنعتی این فیوزها دارای تنوع بسیاری هستند. البته نوعی خاص از فیوز وجود دارد که مخصوص حفاظت از تجهیزات پستهای برق و نیروگاهی می باشد،که به آنها فیوزهای HV یا های ولتاژ می گویند این فیوزها قابلیت کار با ولتاژهای بسیار بالا  تا 36000 ولت را نیز دارا می باشند.

  فیوزهای الکترونیک صنعتی : درواقع این فیوزها محافظت از وسایلی نظیر کنترل درایوهای برق مستقیم ،یو پی اس ها و اینورتر ها و سایر تجهیزاتی که به نوعی با عناصر نیمه رسانای الکتریکی semiconductors سرو کار دارند ،را به عهده دارند و از آنجا که این عناصر ظرفیت حرارتی پایین داشته و فوق العاده نسبت به افزایش جریان حساس هستند بنابراین باید با فیوزهای خاصی موسوم به فیوزهای تند سوز حفاظت شوند.

   

  مشخصه (کلاس) فیوز ها :

  gL,gG

  حفاظت کامل

  کاربرد عمومی ویژه اجزاء نیمه رسانا

  aM

  حفاظت محدود

  حفاظت از موتورها در برابر اتصال کوتاه

  gR

  حفاظت کامل

  حفاظت از نیمه رساناها و مدار

  aR

  حفاظت محدود

  حفاظت از نیمه رساناها

  gS

  حفاظت کامل

  ترکیب gR و aR

  gB

  حفاظت کامل

  حفاظت دستگاههای استخراج معدن

  gTr

  حفاظت کامل

  حفاظت تراسفورمرها

   

  فیوز سیگاری :

  فیوز سیگاری یا سیلندری بطور عمده در صنعت و در حفاظت از وسایل الکترونیکی مثل موتور و درایور و ... مورد استفاده قرار می گیرد و از نوع فیوز ذوب شونده می باشد یعنی در صورت بروز اضافه بار و یا اتصال کوتاه سیم رابط ذوب می شود و سبب قطع مدار مربوطه می شود. این نوع فیوز یک بار مصرف می باشد و امکان تعمیر آن وجود ندارد.

  بدنه فیوزهای سیلندری چینی است و در دوطرف آن دو کلاهک فلزی قرار دارد.

  سیم رابط موجود در فیوز های سیلندری مورد استفاده در حوزه فشار ضعیف آلیاژ سرب لحیم شده و عایق درون آن هوا است. که در هنگام اضافه بار با افزایش جریان لحیم سیم باز شده و مدار را قطع می کند. (در این نوع فیوز سیم رابط درون فیوز قابل مشاهده است.)

  فیوزهای سیلندری در حوزه کاری فشار متوسط و بالا دارای روغن هایی به عنوان عایق درونی برای خنثی کردن جرقه و و خنک کردن سریع تر فیوز می باشند. در این نوع فیوز به دلیل تیره بودن روغن درون آن سیم رابط قابل دیدن نیست و برای تشخیص سالم بودن آن باید از تست اهمی  مولتی متر استفاده کرد.(اگر مولتی متر بوق زد یعنی فیوز سالم است)

 • مشخصات فنی
  مدل فيوز سيگاري
  Cylindric Fuse 10*38 (double caps)
  جريان نامي (A)
  0.5, 1, 2, 4, 6, 10, 16, 20, 25, 32
  سازندگان
  پارس فانال
  گارانتي
  2 سال
 • ويژگي ها

  بدنه سراميكي

  عملكرد كندكار

  • کاربر مهمان
  • سه شنبه 25 شهریور 1399 - 07:06
  • 0
  • 0
  ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان