کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )
-->

کلید اتوماتیک فیکس 16A پارس فانال

MODEL : PF3N-100/16A FIX

 

معرفی دستگاه

کلیدهای اتوماتیک پارس فانال وسیله مناسب جهت حفاظت تاسیسات و ماشین آلات در برابر آسیب های ناشی از اضافه بار و اتصال کوتاه می باشد.

ثبت سفارش
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ويژگي ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • کلیدهای اتوماتیک

  از کلیدهای اتوماتیک برای به حداقل رساندن خطرات ناشی از اضافه بار و اتصال کوتاه استفاده می شود.

   

   انواع کلیدهای اتوماتیک

  1. کلید های اتوماتیک کمپکت (بدنه تزریقی)(MCCB) :

  2. بدنه این نوع از کلید ها از نوع خاصی از قالبهای تزریقی ساخته می شود و از جمله خصوصیات آنها کوچک بودن ابعاد آنها و از معایب آنها می توان به عدم امکان سرویس و تعمیر آنها و کمتر بودن قدرت قطع آنها نسبت به کلید های هوایی اشاره نمود. کلید های اتوماتیک تا رنج 1250 آمپر از نوع کمپکت و کلید های با جریان نامی بالاتر از نوع هوایی می باشند.
  3. کلید های اتوماتیک هوایی (ACB) :

  4. از جمله خصوصیات کلیدهای اتوماتیک هوایی می توان به قابلیت تعمیر و سرویس و قدرت قطع بالاتر نسبت به کلید های کمپکت و از جمله معایب آنها می توان به ابعاد نسبتا بزرگ آنها اشاره نمود. این کلید ها در رنج های آمپری بالا طراحی و ساخته می شوند.
  5. کلیدهای مینیاتوری MCB)) :

  6. از انواع کلیدهای فشار ضعیف هستند که معمولا در جریانهای پایین و در تابلوهای روشنایی و تابلوهای توزیع با توان کم و یا جهت حفاظت مدارات کنترل و فرمان تجهیزات و تاسیسات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. جریان قطع اتصال کوتاه کلیدهای مینیاتوری معمولا چندان بالا نیست. حداکثر جریان مورد استفاده با کلید مینیاتوری ۱۰۰ آمپر است و همینطور جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها بصورت نرم ۱۰ کیلو آمپر و حداکثر ۲۵ کیلو آمپر است. کلیدهای مینیاتوری دارای دو نوع کاربرد صنعتیIEC60947  و کاربرد مسکونی IEC60898 هستند.
  7. کلیدهای حافظ موتور :

  8. این نوع کلید برای حفاظت موتورها بسیار کاربرد دارند. کلیدهای محافظ موتور معمولا” تا ۱۰۰ آمپر ساخته می شوند و برای موتورهای تا ۵۵کیلو وات مناسب هستن.
  9. کلیدهای حافظ جان:

  10. به منظور حفاظت از جان افراد در مقابل خطر برق گرفتگی و جلوگیری از خطرات جریان نشتی در مراکز اداری، مجتمع های صنعتی، منازل مسکونی از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی (محافظ جان) استفاده می شود. کلیدهای محافظ جان علاوه بر حفاظت افراد در مقابل تماس مستقیم و یا غیر مستقیم برق، با جلوگیری از نشتی جریان در حفاظت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی نیز موثر می باشند.

  کلیدهای محافظ جان براساس حساسیت خود به دو نوع خانگی و صنعتی تقسیم می شوند، در صورتی که حساسیت کلیدها تا ۳۰ میلی آمپر باشد این کلید به عنوان حفاظت از جان و در صورتی که حساسیت آن بیشتر از ۳۰ میلی آمپر باشد به عنوان حفاظت از تجهیزات صنعتی بکار می رود. عملکرد کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی به این صورت است که، جریان ورودی با جریان خروجی کلید مقایسه می شود اگر جریان نشتی در مداری که کلید در آن واقع شده است بیشتر از حساسیت کلید باشد کلید عمل کرده و جریان ورودی و در نتیجه مدار را قطع می نماید.

   

  مشخصات فنی کلیدهای اتوماتیک

  1. فرکانس نامی:

  2. فرکانسی که کلید برای کار در آن فرکانس طراحی شده است و بقیه مقادیر نامی برای کار کلید در آن فرکانس معتبر می باشند.
  3. نوع جریان کلید:

  4. اینکه کلید برای عبور جریان dc یا ac ساخته شده است. در مورد کلیدهای ac می باید فرکانسی که کلید برای کار در آن فرکانس ساخته شده مشخص شود.
  5. تعداد قطب های کلید:

  6. کلیدها 1، 2، 3 و 4 قطب ساخته می شوند.
  7. ولتاژ نامی عملکرد (Ue):

  8. ولتاژی که کلید برای کار در آن ولتاژ، در شرایط نرمال، طراحی شده است. معمولاً بر اساس ولتاژ بین فازها (ولتاژ خط) بیان می شود.
  9. ولتاژ عایقی نامی ( Ui):

  10. ولتاژی که تست های عایقی و جریان خزشی کلید متناسب با آن ولتاژ بر روی کلید انجام شده است. در هیچ شرایط کاری ولتاژ کلید نباید از ولتاژ عایقی بالاتر رود. در صورتیکه ولتاژ عایقی برای کلید داده نشده باشد، ولتاژ نامی کلید به عنوان ولتاژ عایقی در نظر گرفته می شود.
  11. ولتاژ ضربه نامی (Uimp):

  12. ولتاژ ضربه با پیک و پلاریته مشخص که کلید در شرایط مشخص تست بدون تخریب آنرا تحمل کرده است. ولتاژ ضربه نامی کلید می بایست از ماکزیمم ولتاژ گذرایی که کلید ممکن است در شبکه تحت تاثیر آن قرار گیر بیشتر باشد. در کلیدهای خانگی ( ساخته شده مطابق استاندارد IEC 60898 ) برابر 6 کیلوولت و برای کلیدهای صنعتی ( ساخته شده مطابق استاندارد IEC 60947-2 ) برابر 8 کیلوولت است.
  13. جریان نامی (Ie) یا توان نامی عملکرد کلید:

  14. جریانی که کلید برای کار در آن جریان طراحی شده است در حالیکه کلید در ولتاژ نامی، فرکانس نامی و سایر شرایط نامی طراحی قرار دارد.
   گاهی اوقات تجهیزات حفاظتی موتورها بر حسب توان موتور مورد حفاظت در ولتاژ نامی و سایر شرایط نامی بیان می شوند.
   برای کلیدها جریان نامی کلید با جریان حرارتی قراردادی کلید در هوا (
   Conventional Free Air Thermal Current) و جریان نامی بدون وقفه کلید ( Unintrupted Current ) برابر است.
  15. حداکثر جریان قابل تحمل کوتاه مدت کلید(Icw:Rated Short Time Withstand Current)
  16. مطابق استاندارد IEC 60947-2 کلیدها به دو گروه تقسیم می‌شوند:
   گروه A ( Category A ) : این کلیدها قابلیت تحمل الکترودینامیکی عبور جریان اتصال کوتاه برای مدتی بیش از زمان لازم برای عمل مکانیزم قطع و باز شدن کنتاکت‌ها (50 میلی ثانیه ) را ندارند، بنابراین در این کلیدها هیچ گونه تاخیر برنامه‌ریزی شده‌ای در قطع جریان اتصال کوتاه مجاز نمی‌باشد و جریان اتصال کوتاه می‌بایست در سریعترین زمان ممکن قطع شود.
   گروه B ( Category B ) : این کلیدها قابلیت تحمل الکترودینامیکی محدوده‌ای از جریان اتصال کوتاه برای مدتی بیش از زمان لازم برای عمل مکانیزم قطع ( 50 میلی‌ثانیه) را دارند، مقدار مؤثر حداکثر جریان اتصال کوتاه قابل تحمل این کلیدها جریان قابل تحمل کوتاه مدت (Icw: Rated Short Time Withstand Current) نامیده می‌شود که به ازای یک مدت زمان مشخص بیان می‌شود.
  17. ظرفیت اتصال کوتاه وصل کلید ( Icm: Rated Shot Circuit Making Capacity ):
  18. حداکثر پیک جریان اتصال کوتاهی که کلید می تواند در آن جریان در ولتاژ نامی و فرکانس نامی وصل شود.
 • مشخصات فنی
  مدل كليد اتوماتيك فيكس
  PF3N-100
  تعداد پل
  3
  جريان بدنه (تيپ)
  100
  جريان نامي (A)
  16
  ظرفيت قطع415V
  50
  سازندگان
  پارس فانال
  گارانتي
  2 سال
 • ویژگی های کلید اتوماتیک فیکس

  قابلیت نصب افقی و عمودی

  کنترل و قطع جریان های اضافه بار و یا اتصال کوتاه

  قابل نصب برای مدارهای 16 تا 1600 آمپر AC

  مطابق با استانداردIEC 60947-2

  با رله های شانت ، UNDER VOLTAGE ، کنتاکت کمکی 

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان