کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )
-->

کلید کمپکت فیکس سه پل 25A هیمل

MODEL : HDM3-63/25A FIX

 

معرفی دستگاه

کلید اتوماتیک کمپکت هیمل یکی از انواع تجهیزات حفاظتی می باشد که جهت حفاظت از تجهیزات صنعتی، تاسیسات روشنایی، کابل، ماشین آلات و... در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد.

۰ تومان
۶۲۴,۶۴۵ تومان
موجود
خرید عمده
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ویژگی ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • کلید اتوماتیک

  کلید اتوماتیک کمپکت یا MCCB یکی از انواع کلید های حفاظتی می باشد که به منظور حفاظت از تجهیزات صنعتی، تاسیسات روشنایی، کابل، ماشین آلات و... در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. این کلید می تواند در ورودی تابلو برق های کارخانجات به عنوان کلید اصلی و یا به عنوان کلید محافظ بین خروجی و مصرف کننده با هدف تامین حفاظت تجهیزات قرار گیرد.

  انواع کلید کمپکت از لحاظ قابلیت تنظیم رنج

  کلید کمپکت غیر قابل تنظیم (fix)

  کلید کمپکت قابل تنظیم

   

  مزایای کلید اتوماتیک (MCCB)

  • کلید کمپکت هنگام افزایش هجومی جریان و یا افت بیش از حد ولتاژ در مدت زمان بسیار کوتاهی اتصال تجهیزات بعد از خود را قطع کرده و به این طریق مانع از بروز خسارت در تمام شبکه می شود.
  • کلید کمپکت بعد از قطع کردن مدار در اثر بروز اختلال در شبکه، بلافاصله آماده بهره برداری مجدد می باشد.
  • می توان با استفاده از کنتاکت های کمکی، وضعیت کلید (قطع یا وصل) را در اتاق فرمان نشان داد.
  • کلید اتوماتیک قادر به قطع جریان اتصال کوتاه خیلی زیاد است.

  و ...

   

  تفاوت کلید اتوماتیک و کلید مینیاتوری و فیوز

  کلیدهای اتوماتیک هنگام بروز اختلال، تمامی سیستم، یعنی هر سه فاز را قطع می کنند. در حالی که عملکرد حفاظتی یک فیوز تنها شاهد قطع یک فاز هستیم. در اینصورت ممکن است جریان کشی فاز مذکور باعث بروز خطرات سنگین تری در شبکه شده باشد که می تواند دو فاز دیگر را نیز درگیر خود کند. همچنین کلید های مینیاتوری با هدف تامین حفاظت در برابر اضافه بار طراحی شده اند و در برابر اتصال کوتاه سرعت عملکرد پایین تری نسبت به کلیدهای اتوماتیک دارند و تفاوت دیگر این دو کلید این است که کلیدهای مینیاتوری جهت استفاده برای آمپرهای بالا طراحی نشده اند. در نتیجه در آمپراژ بالا، کلیدهای اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند.

   

  اجزای تشکیل دهنده کلید اتوماتیک

  قاب کلید اتوماتیک

  محفظه ای که اجزای داخلی کلید را در بر می گیرد و روی آن مشخصات فنی کلید حک شده است. این محفظه عایق می باشد و از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار است.

   

  کنتاکت ها

  کنتاکت ها قطعاتی هستند که باز  و بسته شدن آن ها موجب قطع و وصل شدن جریان برق در مدار می شود.

   

  جرقه گیر

  جرقه گیر کلیدهای اتوماتیک از چند صفحه U شکل ساخته شده است که اطراف کنتاکت قرار گرفته اند. هنگامی که کنتاکت ها در حال جدا شدن از هم هستند اختلاف پتانسیلی بین آنها ایجاد می شود و این اختلاف پتانسیل باعث یونیزه شدن هوا شده و این امر موجب ایجاد جرقه بین کنتاکت ها می شود. اگر این جرقه ها به سرعت خاموش نشوند موجب آسیب رسیدن به کنتاکت ها و کلید می شوند. اما با وجود جرقه گیر، جرقه کم مقاومت ترین مسیر را انتخاب می کند، یعنی از بین صفحات U شکل دور کنتاکت عبور می کند و درنتیجه جرقه به جرقه های کوچکتر در بین صفحات تقسیم می شود و زودتر از بین می رود.

   

  مکانیزم قطع و وصل کننده کلید

  هنگامی که کلید را از حالت قطع به حالت وصل می بریم فنر به اهرم ها نیرو وارد می کند و باعث بسته شدن کنتاکت ها می شود. و همچنین در زمان قطع کلید از نیرو ذخیره شده در فنر جهت باز کردن کنتاکت ها استفاده می شود.

   

  واحد تریپ

  این بخش از کلید همانطور که از نام آن پیداست به صورت دستی یا اتوماتیک دستور تریپ یا قطع کلید را می دهد. این بخش به طور مستقیم با مکانیزم قطع و وصل کننده کلید در ارتباط است.

 • مشخصات فنی
  مدل كليد اتوماتيك فيكس
  HDM3
  تعداد پل
  3
  جريان بدنه (تيپ)
  63
  قدرت قطع (KA)
  25
  جريان نامي (A)
  16, 25
  ظرفيت قطع415V
  800
  ولتاژ کاری
  415V AC
  ولتاژ تحمل ضربه
  8KV
  سازندگان
  هیمل
  گارانتي
  1 سال
 • ویژگی های کلید های اتوماتيك غير قابل تنظیم سري 3 هیمل

  کنترل و قطع جریان های اضافه بار و یا اتصال کوتاه

  ولتاژ تحمل ضربه : 8KV

  ولتاژ کاری : 415V AC

  تعداد پل : 3

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان