کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )
-->

کلید مینیاتوری دو پل (6KA) 16A رعد

MODEL : MA2/16A

 

معرفی دستگاه

کلید مینیاتوری (MCB ) رعد وسیله ای حفاظتی است که از تجهیزات الکتریکی و صنعتی در برابر آسیب های ناشی از اضافه بار و یا اتصال کوتاه محافظت می نماید. کلید های مینیاتوری جریان متناوب رعد در سه تیپ روشنایی (B) ، موتوری (C) و سخت موتوری (D) و در انواع تک پل ، دو پل و سه پل تولید می شوند.

ثبت سفارش
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ویژگی ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری Miniature Circuit Breaker

  کلید مینیاتوری (MCB ) وسیله ای حفاظتی است که از تجهیزات الکتریکی و صنعتی در برابر آسیب های ناشی از اضافه بار و یا اتصال کوتاه محافظت می نماید.

   

  نحوه عملکرد کلید مینیاتوری:

  1. تشخیص جریان اضافه به عهده یک بی متال می باشد که بوسیله عبور جریان مدت دار بیش از جریان نامی گرم شده و بر اثر خم شدن باعث عمل کنتاکت کلید مینیاتوری شده و مدار را قطع میکند.
  2. جریان اتصال کوتاه بصورت مغناطیسی بوسیله سیم پیچ که دارای تعداد دور کم و قطر زیاد می باشد تشخیص داده می شود و کلید مینیاتوری عمل می کند.

   

  در فیوز ها ی مینیاتوری دو نوع جریان مطرح است:

  1. جریان لحظه ای :

  2. جریان لحظه ای به جریانی گفته میشود که در یک لحظه ( کمتر از یک ثانیه ) فیوز توانایی تحمل این جریان را دارد. (معمولا این عدد در یک کادر مستطیل شکل روی فیوز حک شده است.)
  3. جریان نامی:

  4. حداکثر جریان مجازی که یک فیوز توانایی تحمل آن را دارد. بنابراین اگر جریانی بیش از جریان نامی که روی فیوز حک شده  ، از آن عبور کند، فیوز مدار را  قطع میکند.

   

  کلید های مینیاتوری از نظر کاربرد به تیپ های زیر تقسیم می شوند:

  1. کلید مینیاتوری نوع B روشنایی :

  این کلیدها در جریان اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و حساسیت مناسبی برای کاربردهای عادی خانگی و روشنایی دارند. این کلید به فیوز مینیاتوری تندکار نیز معروف است.

  1. کلید مینیاتوری نوع C موتوری :

  این کلیدها در جریان اضافه بار بین 5 تا 10 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و زمان قطعشان از تیپ B بیشتر است. کلید مینیاتوری نوع C بیشتر کاربرد صنعتی دارند. این کلید به فیوز مینیاتوری کندکار نیز معروف است.

  1. کلید مینیاتوری نوع D ترانسفورماتوری :

  این کلیدها در جریان اضافه بار بین 10 تا 20 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و زمان قطعشان از تمامی تیپها بیشتر است. این کلید برای مصارف صنعتی خاص ( مانند مولد های اشعه ایکس X-Ray و یا ترانسفورماتورها ) استفاده می شوند.

  1. کلید مینیاتوری نوع K قدرت :

  در این نوع از کلید مینیاتوری حد جریان برای قطع در موارد اضافه بار کمتر از سایر کلیدهاست و هنگام به وجود آمدن اضافه بار مدار را سریعتر قطع می کنند ولی در موارد اتصال کوتاه منحنی قطع این نوع کلید ها بین تیپ D و C می باشد. کلید مینیاتوری نوع K برای حفاظت در مدارات قدرت ، ترانسفورماتور و موتور ها استفاده می شوند.

  1. کلید مینیاتوری نوع Z بسیار حساس :

  این نوع از کلید مینیاتوری هنگامی که جریان عبوری از جریان نامی بیشتر شود در یک مدت زمان خاص ( که از تمامی تیپها کمتر است ) طبق منحنی قطع ، فرمان قطع را صادر می کند. حساسیت این نوع از کلیدها ، هم در مواقع اضافه بار و هم اتصال کوتاه از تمامی تیپهای دیگر بیشتر است و در صورت بروز خطا مدار را سریعتر قطع می کند. بنابر این کاربرد این نوع فیوز مینیاتوری در مدارات با حساسیت بالا می باشد.

   

  تنظیمات حرارتی

  بعضی از کلیدهای مینیاتوری توانایی تنظیم جریان قطع خود را با توجه به دمای محیط دارند. این قابلیت امکان کاهش ظرفیت جریان سیم کشی الکتریکی در دماهای بالاتر را ممکن می سازد و اطمینان حاصل می کند که حفاظت موثر در محدوده وسیعی از شرایط محیطی امکان پذیر است.

   

  رنج جریان کلیدهای مینیاتوری:

  2 / 4 / 6 / 10 / 16 / 20 / 25 / 32 / 40 / 50 / 63 / 80 / 100

   

  حالا که با مشخصات روی فیوز مینیاتوری آشنا شدیم میخواهیم فیوز زیر را بررسی کنیم :

   

  کلید مینیاتوری بالا از نوع سه پل و تیپ B یعنی تندکار است که بیشتر کاربرد عادی خانگی و روشنایی دارد و جریان نامی آن 25 آمپر است و تحمل جریان لحظه ای آن 6000 آمپر است .

  منحنی قطع کلیدهای مینیاتوری:

 • مشخصات فنی
  مدل
  MA2
  تعداد پل
  2
  تيپ
  B, C, D
  ظرفيت قطع
  6K
  ولتاژ
  230V الي 500V
  جريان نامي (A)
  16
  سازندگان
  رعد
  گارانتي
  1 سال
 • ويژگي های کلید مینیاتوری رعد

  با قدرت قطع 6K 

  با منحني قطع تيپ هاي D,C,B

  ولتاژ 230 الی 500 ولت

  قابليت حفاظت در مقابل اضافه جريان ((اضافه بار)) در مدار

  قابليت عملكرد مغناطيسي در مقابل اتصال كوتاه در مدار

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان