کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود  )

راهنماي خريد و ثبت سفارش

به منظور ثبت سفارش، با رفتن بر روی منوهاي بالای وب سایت، از بخش محصولات، محصول مورد نظر خود را انتخاب و در نهایت با کلیک بر روی دکمه "اضافه کردن به سبد" محصول خود را به لیست خریدهای خود اضافه کنید.

 

پس از ثبت سفارش، شما می بایست به سبد خرید خود مراجعه کرده و اقدام به نهایی کردن سفارش و پرداخت هزینه آن نمایید. به این منظور کافی است بر روی آيكن سبد خريد در پايين صفحه سمت چپ سایت کلیک کنید.

 

در روند نهایی کردن سفارش، در اولين مرحله شما می بایست اطلاعات مربوط به ورود يا ثبت نام را پر كنيد. و پس از ورود به حساب كاربري خود، در مرحله دوم آدرس تحويل كالا را مشخص كنيد. (بطور پيش فرض آدرس ثبت شده در حساب كاربري شما براي ارسال كالا در نظر گرفته مي شود، درصورتي كه تمايل به دريافت كالا در محل ديگري را داريد از گزينه افزودن آدرس، اطلاعات مربوط به محل مورد نظر را ثبت كنيد.)

 

در مرحله سوم مي بايست روش ارسال و پرداخت را انتخاب كنيد.

 

روش هاي ارسال:

پيك : هزينه پيك به صورت پس كرايه مي باشد و با توجه به ابعاد كالا هزينه محاسبه مي شود.

تيپاكس : پس كرايه طبق تعرفه تيپاكس - زمان تقريبي سفارش بر اساس محدوده جغرافيايي بين 24 تا 48 ساعت است.سقف بيمه تيپاكس بابت هر بسته 6 ميليون تومان مي باشد.

پايانه : توسط پايانه هاي اتوبوسراني زمان تقريبي بر اساس محدوده جغرافيايي بين 12 تا 24 ساعت است و هزينه دريافتي فقط براي تحويل كالا به ترمينال مبدا مي باشد.

باربري : زمان تقريبي با توجه به محدوده جغرافيايي متغير است و هزينه دريافتي فقط براي تحويل كالا به باربري مبدا مي باشد . با هماهنگي بسته به مقصد ارسال مي شود.

پست : زمان تقريبي با توجه به محدوده جغرافيايي بين 48 تا 72 ساعت است. هزينه دريافتي فقط جهت تحويل كالا به پست مبدا مي باشد.

فرودگاه : زمان تقريبي با توجه به محدوده جغرافيايي متغير است.هزينه دريافتي فقط جهت تحويل كالا به فرودگاه مبدا مي باشد.

 

مرحله چهارم مربوط به بازبيني سفارش مي باشد و كاربر مي بايست اطلاعات وارد شده را بررسي نمايد و بعد از مطالعه و پذيرش قوانين و مقررات سايت، وارد مرحله نهايي شود.

 

در مرحله آخر سفارش شما ثبت مي شود و با توجه به نحوه پرداخت انتخاب شده، وارد مراحل زير مي شويد:

 

واريز به حساب: درصورت انتخاب اين گزينه در صفحه "روش ارسال و پرداخت"، در مرحله پرداخت وارد درگاه بانكي مي شويد و با وارد كردن اطلاعات حساب خود اقدام به پرداخت مي كنيد.

 

كارت به كارت: درصورت انتخاب اين گزينه در صفحه "روش ارسال و پرداخت"، در مرحله پرداخت وارد صفحه اي مي شويد كه مي بايست در آن كد رهگيري پرداخت خود را وارد كرده و ثبت نماييد.(درصورتي كه قصد پرداخت در همان لحظه را نداريد، مي توانيد پس از پرداخت وارد حساب كاربري خود شويد و كد رهگيري پرداخت خود را ثبت كنيد.)

 

پرداخت در محل: درصورت انتخاب اين گزينه در صفحه "روش ارسال و پرداخت"، پس از مرحله بازبيني سفارش، سفارش شما ثبت مي شود.(لازم به ذكر است كه پرداخت در محل فقط براي شهر مشهد و تا سقف يك ميليون تومان مي باشد.)

 

بعد از نهایی کردن سفارش، علاوه بر نمایش موفقیت آمیز بودن ثبت سفارش و ارائه خلاصه سفارش، فروشگاه به صورت خودکار برای شما یک پيامك ارسال می کند. کارشناسان فروشگاه در ساعات اداری (9 صبح تا ۵ بعد از ظهر)، یک مرتبه در ساعت ۱۰ صبح اقدام به ارسال سفارشات می نمایند. چنانچه سفارش در ساعات غیر اداری و در روزهای تعطیل ثبت شود، در اولین ساعات اداری روز بعد، سفارش ها به ترتیب اولویت ارسال می گردند.

 

پيگيري سفارشات:

بعد از انجام تمامی مراحل سفارش و پرداخت هزینه، سیستم یک کد اختصاصی سفارش برای پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به وب سایت برق البرز و وارد کردن کد در قسمت "پيگيری سفارش" از وضعیت سفارش خود مطلع شوید. همچنين پيگيري وضعيت سفارش و يا مشاهده تاریخچه سفارش های خود از طريق ورود به حساب كاربري شخصي و در قسمت سفارشات نيز امكان پذير مي باشد. وضعیت هر سفارش می تواند یکی از موارد زیر باشد:

وضعیت "در انتظار بررسي" :  سفارش های در این وضعیت در حال بررسی توسط کارشناسان فروش به منظور ارسال می باشند.

وضعيت "تاييد شده" : سفارش های در این وضعیت، توسط کارشناسان فروش بررسي و تاييد شده است.

وضعیت "ارسال شده" :  سفارش های در این وضعیت توسط شرکت آماده ارسال گردیده است. و در مرحله ارسال است.

وضعيت "تحويل داده شده" : سفارش های در این وضعیت به مشتري تحويل داده شده است.

وضعيت "لغو شده" :  سفارش های در این وضعیت لغو شده اند.

 

نكته :

چنانچه روال پرداخت سفارشی طی نشده باشد، در صورت تمایل می توانید در قسمت جزئیات سفارش نسبت به تغییر روش پرداخت اقدام نمایید.

سفارش تا زمانی قابل لغو کردن است که وضعیت سفارش و پرداخت آن در حالت "در انتظار بررسی" باشد.

 

خريد عمده

در صورتي كه قصد خريد چندين محصول مختلف از يك گروه محصول را داريد مي توانيد با انتخاب اين گزينه در يك صفحه مشترك آن ها را ببينيد.

 

 سفارشات عمده

درصورتي كه قصد ثبت سفارش محصولات به صورت عمده  را داريد، با كليك بر روي گزينه سفارشات عمده، در پنجره باز شده اطلاعات درخواست شده را وارد كنيد و سفارش خود را ثبت كنيد.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان