کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود  )


میکروسوئیچ

میکروسوئیچ ها کلید های بسیار حساسی هستند که جهت کلید زنی مورد استفاده قرار میگیرند. میکروسوئیچ ها بسیار پرکاربرد هستند و در طیف وسیعی از وسایل مانند لوازم الکترونیکی، عملگرها و … برای مصارف صنعتی، خانگی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش قصد داریم به توضیح دقیق تر میکروسوئیچ چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است و چه کاربردهایی دارد، بپردازیم.

میکروسوئیچ

 

میکروسوئیچ چیست

لیمیت سوئیچ یک نوع کلید الکترومکانیکی است که شامل یک عملگر مکانیکی بوده که به مجموعه‌ای از کنتاکت‌ها متصل است، و جهت کلید زنی مورد استفاده قرار می گیرد. میکروسوئیچ ها در واقع همان لیمیت سوئیچ در ابعاد کوچک تر  می باشند که با کوچک ترین فشار عمل می کنند. از میکروسوئیچ‌ها جهت شمارش قطعه در خط تولید، در دستگاه فتوکپی، چاپگر‌های کامپیوتری، سانروف‌ها و مایکروویو و ... استفاده می شود.

 

 

انواع میکروسوئیچ

میکروسوئیچ ها دارای یک کنتاکت داخلی و یک محرک (فعال کننده) می باشند. با توجه به نوع محرک میکروسوئیچ ها به انواع مختلفی از جمله میکروسوئیچ اهرمی، میکروسوئیچ فشاری، و میکروسوئیچ غلطکی تقسیم می شوند، این سه مدل میکروسوئیچ در شکل زیر نمایش داده شده اند و کاربر با توجه به کاربرد مورد نظر خود مناسب ترین مدل را انتخاب می کند

 

میکروسوئیچ اهرمی

میکروسوئیچ فشاری

میکروسوئیچ غلطکی

میکروسوئیچ

 

 

 

اکثر میکروسوئیچ ها دارای یک کنتاکت باز (NO) و یک کنتاکت بسته(NC) هستند و ظرفیت عبور جریان آنها، بسته به نوع پلاتین، در حد 10 تا 15 آمپر است.

 

 

مزایای استفاده از میکروسوئیچ ها

میکروسوئیچ ها در مقایسه با سایر سنسور ها از مقاومت خوبی در مقابل نویزها و اعوجاج الکتریکی و تداخل رادیویی برخوردارند، پوشش بادوام و مقاوم در محیط های صنعتی مختلف نیز از دیگر ویژگی های آن می باشد. استفاده آسان، عملکرد آسان و مناسب بودن قیمت میکروسوئیچ ها نیز تاثیر بسزایی در محبوبیت این محصول داشته است. البته میکروسوئیچ ها نیز مانند سایر قطعات معایبی دارند که از جمله آن اصطکاک و فرسودگی قطعات متحرک میکروسوئیچ می باشد.

 

کاربرد میکروسوئیچ

 

کاربرد میکروسوئیچ

میکروسوئیچ ها یکی از انواع ابزارهای کلیدزنی در صنعت و مصارف غیر صنعتی به شمار می روند و کاربردهای بسیار متنوعی دارند. میکروسوئیچ ها به عنوان بخشی از سیستم کنترل، به عنوان یک قفل ایمنی و یا برای شمارش اشیاء عبوری از یک نقطه به عنوان مثال در خط تولید، سانروف‌ها، آسانسور ها، اینترلاک درب لباسشویی یا درب ماکروویو و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

 

 

معتبر ترین برند های میکروسوئیچ در بازار

امروزه در صنعت برند ها و مدل های مختلف میکروسوئیچ وجود دارند که هر کدام قابلیت های مختص به خود را دارند. تعدادی از برند های معتبر تولید کننده میکروسوئیچ ها را در این بخش معرفی می کنیم.

 

میکروسوئیچ پارس فانالمیکروسوئیچ پارس فانال

پارس فانال یک برند معتبر ایرانی تولید کننده انواع میکروسوئیچ و لیمیت سوئیچ می باشد. میکروسوئیچ های پارس فانال مطابق استاندارد EN 60947-5-1 تولید شده اند، از عملکرد مناسبی برخوردارند و دارای 2 سال ضمانت هستند. مناسب بودن قیمت میکروسوئیچ پارس فانال و کیفیت بالای آن باعث جایگاه خوب این برند در بازار شده است.

 

میکروسوئیچ اشنایدر

اشنایدر الکتریک یک شرکت فرانسوی معتبر، فعال در زمینه تولید انواع تجهیزات برق صنعتی می باشد. از جمله تجهیزات تولیدی این برند میکرو سوئیچ های صنعتی می باشند، که در ایران به نام تله مکانیک معروف است تله مکانیک یکی از زیر مجموعه های شرکت اشنایدر الکتریک است. میکرو سوئیچ اشنایدر عمر مفید بالایی دارد و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است و می توان از آن ها در آسانسور ها، بالابرها و سایر تجهیزات و وسایلی که نیاز به عملکرد حساس و سریع دارند استفاده کرد. مدل های مختلف ارائه شده توسط این کمپانی عبارتند از: میکرو سوئیچ فشاری، میکرو سوییچ غلطکی، میکروسوییچ اهرمی، میکروسوئیچ بالابر، میکروسوئیچ تابلویی، میکرو سوییچ مغناطیسی، میکروسوییچ صلیبی و ...
 

میکروسوئیچ ارش

میکروسوئیچ ERSCE 

شرکت ERSCE یک شرکت ایتالیایی معتبر است که در زمینه تولید انواع لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ فعالیت می کند. امروزه میکروسوئیچ به یکی از قطعات پرکاربرد در انواع پروژه ها و دستگاه ها تبدیل شده است، درنتیجه انتخاب یک برند معتبر و با کیفیت بسیار حائز اهمیت است.
 میکروسوئیچ های ERSCE دارای طول عمر و کیفیت ساخت بالایی می باشند و در سه نوع غلطکی، اهرمی و فشاری تولید می شوند. درجه حفاظت این محصول IP66  است. از جمله ویژگی های این محصول می توان به وزن کم، قیمت مناسب و عملکرد دقیق آن اشاره کرد. 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
ثبت سفارش
تعداد
عنوان