کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود  )


لیمیت سوئیچ

لیمیت سوئیچ (Limit Switch) یک کلید الکترومکانیکی است که همانطور که از نام آن پیداست به منظور محدود کردن حرکت محرک ها مورد استفاده قرار میگیرد. این کلید با شناسایی وضعیت های مختلف از قبیل حضور و یا عدم حضور یک جسم، رد شدن، موقعیت یابی و یا شناسایی پایان مسیر جسم، به کنترل و محدود کردن حرکت قسمت های مکانیکی و یا تغییر جهت حرکت محرک می پردازد و یا در تایمرها و شناورها و ... به عنوان کلید برای قطع یا وصل استفاده می شود. 

لیمیت سوئیچ


نوعی از لیمیت سوئیچ ها در ابعاد بسیار کوچک برای کاربرد های خاص ساخته می شوند، که به آنها میکروسوئیچ می گویند. میکروسوئیچ‌ ها، در دستگاه‌هایی مانند فتوکپی، چاپگر‌های کامپیوتری، سانروف‌ها، اجاق‌های مایکروویو و ... مورد استفاده قرار میگیرند.
بطور خلاصه می توان گفت لیمیت سوئیچ ها شامل اهرمی هستند که وقتی جسمی، به آن برخورد می کند کنتاکتی را قطع و یا وصل می نماید، و کنتاکت مزبور خود عامل فرمانی است، برای ماشینی که هدف کنترل آن است.

 

کاربرد لیمیت سوئیچ

کاربرد لیمیت سوئیچلیمیت سوئیچ‌ها در طیف وسیعی از وسایل مانند لوازم الکترونیکی، عملگرها، ماشین‌های برش، نوار‌ نقاله، جرثقیل‌ها ، بالابر‌ها و …. به منظور کنترل حد، کنترل حالت، نمایش وضعیت، شمارش اشیاء عبوری از یک نقطه ، به عنوان یک قفل ایمنی و ... مورد استفاده قرار میگیرند.
 

به عنوان مثال از لیمیت سوئیچ های چرخشی، به منظور شمارش تعداد دور، زاویه گردش و کنترل دامنه حرکت انواع وینچ های تاورکرین، جرثقیل های دروازه ای و سقفی، سیستم های بالابر، راه آهن، معادن و … استفاده می شود.
در واقع در جرثقیل های سقفی و جرثقیل دروازه ای از لیمیت سوییچ جرثقیل چرخشی (لیمیت سوئیچ دوار) برای کنترل محدوده مجاز ارتفاع قلاب از سطح زمین و همچنین کاهش هوشمند سرعت وینچ بالابر دستگاه در نقاط حداکثر و حداقل ارتفاع قلاب از سطح زمین و ایجاد دامنه حرکتی ایمن در راهبری دستگاه، استفاده می شود.

 

دستگاه بالابر اتوماتیک یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در ساختمان سازی جهت جابجایی مصالح و همچنین مورد استفاده در مواردی از این قبیل جهت جابجایی عمودی است. همانطور که می دانید به منظور ایجاد محدودیت در مسیر حرکت موتور در ابتدا و انتهای مسیر از لیمیت سوئیچ ها استفاده می شود. که این لیمیت سوئیچ با عملکرد خود باعث قطع مدار و تغییر جهت گردش موتور می‌شود. 

 

مزایای استفاده از لیمیت سوئیچ هاانواع لیمیت سوئیچ

نحوه تشخیص لیمیت سوئیچ ها بصورت تماسی می باشد و این امر سبب عدم نویز پذیری و دقت و تکرار پذیری بسیار دقیق آنها در مقایسه با سنسور های مجاورتی شده است. همچنین لیمیت سوئیچ ها مانند برخی سنسورها تحت تاثیر نور محیط قرار نمی گیرند و در کل تشخیص قابل اطمینانی دارند که رنگ، شکل یا اندازه ی جسم، تاثیر منفی بر آن ندارد.
از دیگر ویژگی های لیمیت سوئیچ ها می توان به استحکام بدنه و دوام و مقاومت خوب آنها در شرایط محیطی سخت اشاره کرد.
سهولت نصب، عملکرد قابل اعتماد و مناسب بودن قیمت لیمیت سوئیچ ها نیز از جمله ویژگی های آنها می باشد.

 

ساختمان داخلی لیمیت سوئیچ

در شکل زیر نمای داخلی یکی از انواع لیمیت سوئیچ را مشاهده می کنید. لیمیت سوئیچ ها متشکل از یک کنتاکت در حالت عادی بسته (normally close=NO)، و یک کنتاکت در حالت عادی باز (normally open=NC)می باشند. فنر snap در ارتباط مستقیم با محرک است و باعث عمل کردن کنتاکت ها می گردد. و فنر برگشتی ، در هنگام عدم وجود محرک خارجی ، کنتاکت ها را به حالت اولیه بر می گرداند.

 

خرید لیمیت سوئیچ

انواع لیمیت سوئیچ

یک لیمیت سوئیچ معمولا شامل بدنه و محرک است. که بدنه حاوی مدارات الکتریکی برای قطع و یا وصل مدارات دیگر است. برخورد سر لیمیت سوئیچ با جسم مورد نظر، باعث تغییر حالت مدارات داخلی بدنه می شود.
محرک های سر لیمیت سوئیچ در انواع مختلفی، متناسب با نوع کاربرد طراحی و تولید شده اند. در شکل زیر چند نمونه از پرکاربردترین انواع لیمیت سوئیچ را مشاهده می کنید.


لیمیت سوئیچ

1-لیمیت سوئیچ غلطکی فشاری 
2- لیمیت سوئیچ قرقره ای از چپ
3- لیمیت سوئیچ قرقره ای از راست
4-لیمیت سوئیچ فشاری
5-لیمیت سوئیچ قرقره ای یکطرفه
6-لیمیت سوئیچ قرقره ای دوطرفه
7- لیمیت سوئیچ قرقره ای دوطرفه بزرگ
8-لیمیت سوئیچ آنتنی
 

 1. انواع لیمیت سوئیچ از نظر نوع عملکرد

 2. لیمیت سوئیچ ها از نظر نوع عملکرد نیز به دو دسته گذرا و دائم تقسیم می شوند. بیشتر لیمیت سوئیچ ها محرک گذرا دارند و عملکرد آنها به این صورت است که با وجود نیروی خارجی عمل میکنند و پس از حذف نیرو، به موقعیت قبلی خود باز میگردند. در حالی که لیمیت سوئیچ های دائم، پس از وارد شدن نیرو و تغییر موقعیت، در همان حالت باقی می مانند تا نیرویی در جهت مخالف به آنها وارد شود.
 3.  
 4. لیمیت سوئیچ ها
 5. انواع لیمیت سوئیچ از نظر جهت دار بودن

 6. لیمیت سوئیچ ها می توانند جهت دار باشند یعنی جهتی که باعث تحریک آنها می شود در پلاتین ها متفاوت باشد.
 7. لیمیت سوئیچ آنتنی از این مدل جهتدار نیست یعنی از هر جهت که تحریک شود، یک پلاتین به ما می دهد. ولی بعضی از لیمیت سوئیچ ها جهت دار هستند یعنی اگر از چپ تحریک شوند یک پلاتین و اگر از راست تحریک شوند یک پلاتین دیگر را تغییر می دهند.

قیمت انواع لیمیت سوئیچ

نصب صحیح لیمیت سوئیچنصب لیمیت سوئیچ

نصب صحیح لیمیت سوئیچ بطوری که بالاترین حد حساسیت نسبت به جسم مورد نظر را داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین توجه کنید که به عنوان مثال، در هنگام نصب لیمیت سوئیچ یک بالابر و یا لیمیت سوئیچ جابجایی قطعات در یک خط تولید، لیمیت سوئیچ را در موقعیتی نصب کنید که به موقع درگیر شده و تغییر وضعیت دهد، زیرا عمل نکردن لیمیت سوئیچ و یا حتی دیر عمل کردن آن، و در نتیجه پایدار ماندن فرمان قبلی، می تواند حادثه آفرین باشد.

 

 

خرید لیمیت سوئیچ

در هنگام خرید لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ لازم است مشخصات فنی آن را به دقت مطالعه نموده و اطلاعات حدودی از نحوه عملکرد آن ها داشته باشید. نوع کاربرد مورد نظر و عوامل محیطی نیز نقش تعیین کننده ای در انتخاب نوع لیمیت سوئیچ دارد. 
درجه حفاظت لیمیت سوئیچ ها نیز باید با توجه به میزان عوامل محیطی مخرب و تاثیر گذار در فرسایش لیمیت سوئیچ ها انتخاب شود.
کیفیت بالا و عمر طولانی نیز از جمله موارد مهم در هنگام خرید انواع لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ می باشد، که بدین منظور می توان، با اعتماد به برندهای معتبر و شناخته شده، از این بابت اطمینان حاصل کرد. در بخش بعد قصد داریم به معرفی چند برند معتبر در زمینه تولید انواع لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ بپردازیم.

 

معرفی برند

لیمیت سوئیچ ها با برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که داشتن یک شناخت نسبی از آنها می تواند باعث انتخاب راحت تر در هنگام خرید لیمیت سوئیچ شود.

 

 1. لیمیت سوئیچ پارس فاناللیمیت سوئیچ پارس فانال

 2. شرکت پارس فانال یک شرکت ایرانی معتبر در زمینه تولید انواع محصولات برق صنعتی از جمله انواع لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ می باشد. این شرکت از سال 1382 دارای گواهی سیستم مدیریت کیفیت از توف اتریش بوده و کلیه مراحل تولید و فروش آن بر اساس این سیستم انجام می گیرد.
 3. کیفیت بالای محصولات، مناسب بود قیمت لیمیت سوئیچ پارس فانال، طول عمر خوب آنها و 2 سال گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات، از ویژگی های این برند ایرانی می باشد.

 

 

 1. لیمیت سوئیچ اشنایدر (تله مکانیک)لیمیت سوئیچ

 2. تله مکانیک یکی از زیر مجموعه های شرکت اشنایدر الکترونیک است که یکی از بزرگ ترین تولید کننده های لیمیت سوئیچ های صنعتی در دنیاست. لیمیت سوئیچ اشنایدر یکی از بهترین و مقاوم ترین لیمیت سوییچ ها در استفاده های طولانی مدت است به طوری که میتوان آن را برای مصارف با کلید زنی بسیار زیاد استفاده کرد.
   
 3. مدل های مختلف لیمیت سوئیچ های ارائه شده توسط کمپانی تله مکانیک عبارتند از: لیمیت سوئیچ فشاری، لیمیت سوئیچ غلطکی، لیمیت سوئیچ اهرمی، لیمیت سوئیچ آنتنی و ...

 

 

 

 1. لیمیت سوئیچ ارش ERSCEلیمیت سوئیچ ارش ERSCE

 2. شرکت برماس در سال 2015 با مجموعه بزرگ Ersce (ارش) که بزرگترین سازنده لیمیت سوئیچ اروپا بود ادغام و محصولات آن ها اکنون تحت برندErsce  به فروش می‌رسد. در بازار ایران و همچنین بر روی محصولات نام ارش شناخته شده‌تر است.
  این مجموعه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوازم و تجهیزات برق صنعتی در ایتالیا شامل انواع لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ، کلیدهای گردان، پدال، حفاظ و غیره می باشد و دارای بدنه بسیار مقاوم، عایق، سبک وزن، طول عمر بالا و دارای قیمت مناسب می باشد.

 

 

 1. لیمیت سوئیچ CNTDلیمیت سوئیچ cntd

 2. برند CNTD نیز از جمله برندهای شناخته شده در زمینه تولید انواع لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ می باشد. کارایی و دوام زیاد بارز ترین ویژگی است که برای محصولات شرکت CNTD می توان در نظر گرفت. از دیگر ویژگی های محصولات این برند قابلیت کنترل سرعت عمل میکرو سوییچ CNTD می باشد، در واقع شما می توانید به صورت دستی آن را کنترل کنید. این ویژگی محصولات CNTD را از سایر برند های بازار متمایز ساخته است. طراحی بسیار مختصر و مفید لیمیت سوئیچ ها و میکروسوئیچ های این برند با توجه به تحمل آمپر بالا در این محصول میزان خطا و اشتباه را به صفر رسانده است.
 3.  
 4.  

 5.   • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
ثبت سفارش
تعداد
عنوان