کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود  )


سرسیم

سرسیم ها به منظور متصل کردن دو کابل یا سیم به یکدیگر و یا متصل کردن کابل یا سیم به هادی دیگری به عنوان مثال شینه، برای برقراری اتصال موقت یا دائم مورد استفاده قرار میگیرند. سرسیم ها از نظر جنس، روکش، سایز و کارایی بسیار متنوع هستند و در این بخش قصد داریم بطور مفصل به معرفی انواع سرسیم بپردازیم.

سرسیم

انواع سرسیم

سرسیم ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام برای کاربردی خاص طراحی شده اند و معمولا در دو نوع روکشدار و بدون روکش عرضه می شوند.

انواع سرسیم

سرسیم وایرشو

سرسیم وایرشو به منظور اتصال سیم به ترمینال مورد استفاده قرار میگیرد شکل ظاهری وایرشو به صورت یک لوله است که در محل ورودی سیم دارای روکش عایق و بصورت مخروطی می باشد. و نصب آن به این صورت است که قسمت عایق وایرشو روی عایق سیم قرار گرفته و قسمت هادی آن روی قسمت لخت سیم به وسیله ابزار، پرس می شود.

پرس سرسیم وایرشو

وایرشو ها در دو نوع تکی و دوبل تولید می شوند. وایرشو تکی دارای یک ورودی سیم و وایرشو دوبل دارای ورودی دو سیم به صورت همزمان می باشد. وایرشو های تکی روکش دار با حرف E و وایرشو های دوبل روکش دار با حرف TE کد گذاری می شوند.

سرسیم وایرشو

سرسیم وایرشو دوبل

 

سرسیم سوزنی (PTV)

سرسیم سوزنی از نظر کارایی مشابه وایرشو است با این تفاوت که در وایرشو سیم داخل لوله فلزی شده و پرس می شود و قسمتی که زیر پیچ می رود را تشکیل می دهد، ولی در سرسیم سوزنی به این صورت است که در انتهای سرسیم سیم گیر وجود دارد و هادی سیم در زیر قسمت سیم گیر پرس شده و محلی که در زیر پیچ ترمینال قرار می گیرد یک ورقه فلزی لوله شده می باشد.
سرسیم سوزنی به دلیل ضخامت بیشتری که نسبت به وایرشو دارد توانایی عبور جریان بیشتری را دارد و در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه کدگذاری سرسیم سوزنی بصورت زیر است:

سرسیم سوزنی

سر سیم حلقوی (RV)

سر سیم گرد یا حلقوی از مناسب ترین اتصالات برای اتصال سیم به پیچ هادی می باشد. برای نصب این سرسیم، پیچ هادی را باز نموده و قسمت هادی سرسیم که بصورت حلقوی است، را حول محل قرارگیری پیچ هادی قرار می دهیم و پیچ را می بندیم. این نوع اتصال در اثر ارتعاشات زیاد و عوامل دیگر از بدنه پیچ و یا هر جایی که نصب کرده اید، خارج نمی شود و ایمنی بالایی را فراهم می آورد.

سرسیم گرد با حروف RV نام گذاری می شود:

سرسیم گرد

 

سرسیم دو شاخ (SV)

سرسیم دو شاخ به گونه ای ساخته شده است که نیازی به باز کردن کامل پیچ هادی نیست و به راحتی می توان قسمت هادی سر سیم را حول پیچ قرار داده و آن را محکم بست.

سرسیم دوشاخ

نحوه کد گذاری سرسیم دوشاخ بصورت زیر است:
سرسیم دوشاخ

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
ثبت سفارش
تعداد
عنوان