کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت نام کنید  / وارد شوید  )
-->

فیوز کاردی 200A-250A پارس فانال

MODEL : NH1

 

معرفی دستگاه

فیوز کاردی (تیغه ای) پارس فانال وسیله مناسب جهت حفاظت قسمت های مختلف شبکه ، مدار الکتریکی و ... در برابر اتصال کوتاه و یا اضافه جریان می باشد. فیوزهای کاردی دارای مکانیزمی ساده در عین حال قدرت قطع و سرعت عملکرد بالایی هستند.فیوز های کاردی از نوع فیوزهای ذوب شونده می باشند و پس از سوختن قابل تعمیر نیستند.

ثبت سفارش
 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • ويژگي ها
 • جدول ابعاد
 • محصولات مشابه
 • نظرات کاربران
 • فیوز

  فیوز وسیله ای که به صورت سری در مدار قرار گرفته و مصرف کننده را در برابر اتصال کوتاه یا جریان زیاد محافظت می کند. به عبارت ساده، فیوز یک وسیله حفاظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کار برده می‌شود تا در مواقعی که جریانی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور می‌کند، با سوختن فیوز مدار قطع شود تا تجهیزات دیگر آسیبی نبینند. فیوز از یک سیم حرارتی تشکیل شده که در یک محفظه غیر رسانا قرار دارد این سیم به ازای جریان به خصوصی در زمان معینی ذوب شده و سبب قطع مدار مربوط به آن می شود.

  قدرت قطع فیوز

  حداکثر جریانی را که فیوز بدون آسیب رساندن به پایه و حامل خود حمل می کند، قدرت قطع فیوز نامیده می شود و بر حسب کیلوآمپر اندازه گیری می شود.

   

  انواع فیوزها از نظر سرعت عملکرد

  1. فیوزهای کندکار: این نوع فیوزها در برابر عبور جریان بیش از حد واکنش ملایم تری از خود نشان می دهند و برق را دیر تر قطع می کنند. با این همه واکنش این فیوزها در برابر جریان اتصال کوتاه تقریبا لحظه ای است. این فیوز در جایی به کار می رود که اضافه بار کم مدت نباید سبب قطع مدار شود، مانند : راه افتادن موتورهای الکتریکی. در ﻓﯿﻮز ﮐﻨﺪ ﮐﺎر ﺟﺮﯾﺎن ﻧﺎﻣﯽ ﻓﯿﻮز را ﺣﺪود دو ﺑﺮاﺑﺮ ﺟﺮﯾﺎن ﻧﺎﻣﯽ ﻣﻮﺗﻮر اﻧﺘﺨﺎب ﻣﯽ کنند (جریان راه اندازی موتورها 6 تا 7 برابر جریان نامی آنهاست.)
  2. فیوزهای تندکار: این فیوزها زمان قطع کمتری نسبت به فیوزهای کندکار داشته و به همین دلیل در مصارف روشنایی استفاده می شوند.

   

  انواع فیوز از نظر ساختار

  1. فیوزهای فشنگی
  2. اتوماتیک (آلفا)
  3. فیوزهای کتابی یا مینیاتوری
  4. بوکسی
  5. کاردی (تیغه ای)
  6. شیشه ای یا کارتریج
  7. فیوز ترانسفورماتور یا کت اوت
  8. فیوز روغنی
  9. فیوز LS
  10. فیوز H.R.C

   

  انواع فیوزها بر اساس مقدار ولتاژ و نوع ساختمان قطع کننده

  1. فیوز حرارتی ذوب شونده
  2. فیوز حرارتی (بی متال)
  3. فیوز مغناطیسی
  4. فیوز توان بالا NH
  5. فیوز فشار قوی HH

   

  تقسیم بندی فیوزها از نظر کاربرد

  فیوزهای ساختمانی و سیستم های روشنایی : فیوزهای ساختمانی معمولا از نظر ولتاژ با ولتاژ برق شهری یکسان بوده و از آنها برای محافظت از تجهیزات ساختمانی و روشنایی استفاده می شود نمونه ساده این فیوزها موسوم به فیوز فشنگی در پایین کنتور برق نصب می شود.

  فیوزهای صنعتی و نیروگاهی : با توجه به تنوع فعالیتهای صنعتی این فیوزها دارای تنوع بسیاری هستند. البته نوعی خاص از فیوز وجود دارد که مخصوص حفاظت از تجهیزات پستهای برق و نیروگاهی می باشد،که به آنها فیوزهای HV یا های ولتاژ می گویند این فیوزها قابلیت کار با ولتاژهای بسیار بالا  تا 36000 ولت را نیز دارا می باشند.

  فیوزهای الکترونیک صنعتی : درواقع این فیوزها محافظت از وسایلی نظیر کنترل درایوهای برق مستقیم ،یو پی اس ها و اینورتر ها و سایر تجهیزاتی که به نوعی با عناصر نیمه رسانای الکتریکی semiconductors سرو کار دارند ،را به عهده دارند و از آنجا که این عناصر ظرفیت حرارتی پایین داشته و فوق العاده نسبت به افزایش جریان حساس هستند بنابراین باید با فیوزهای خاصی موسوم به فیوزهای تند سوز حفاظت شوند.

   

  فیوز کاردی :

  فیوز کاردی یا تیغه ای نوعی فیوز ذوب شونده است که با توجه به تنوع فعالیت ‌های صنعتی دارای انواع مختلفی می باشد. این فیوزها دارای قدرت قطع بالایی بوده و برای حفاظت از خط های قدرت و تجهیزات در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند. جنس بدنه فیوز کاردی سرامیک است به دلیل اینکه سرامیک دارای مقاومت بالایی در برابر فشار داخلی و شوک های حرارتی هستند.

  فیوز دارای یک رابط درونی(سیم یا یک لایه باریک) است که معمولا از نقره و برنج ساخته شده است در یک محفظه غیر رسانا پر شده از براده های سرامیک، پودر چینی، خاک نرم کوارترز و ماسه جهت جلوگیری از جرقه و حفاظت فیوز قرار دارد، این رابط به ازای جریان به خصوصی در زمان معینی ذوب شده و سبب قطع مدار مربوط به آن می شود.

   

  منحنی جریان نسبت به زمان فیوزها (منحنی قطع):

  زمانی که جریان فیوز افزایش می یابد، بسته به میزان جریان، فیوز در مدت معینی عمل می کند. منحنی که زمان متوسط لازم برای ذوب فیوز و قطع مدار را برای جریانهای مختلف نشان می دهد، منحنی قطع فیوز نامیده می شود.

 • مشخصات فنی
  مدل فيوز كاردي
  NH1
  جريان نامي (A)
  200, 250
  سازندگان
  پارس فانال
  گارانتي
  2 سال
 • ويژگي ها

  سرعت عملكرد بالا

  تعويض آسان

  مطابق با استاندارد IEC 60269

  داراي تست ريپورت پژوهشگاه نيرو

  ولتاژهاي 500V قدرت قطع 100KA

 • ارسال نظر
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان